Oficjalna Strona FMS Legnica

Akcja Mikołajkowa

Legnicka Federacja Młodych Socjaldemokratów, przy współpracy Komisji ds. Przeciwdziałania Bezrobociu i Pomocy Społecznej działającej przy  RP Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz dzięki pomocy Pani Dyrektor SDK ATRIUM w dniu 01 lutego 2008r. zorganizowała zabawę karnawałową dla dzieci z legnickich szkół podstawowych. Zaproszenie otrzymali uczniowie klas 1-6 z SP Nr 7 i 16 oraz dzieci wytypowane przez opiekunów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
W tym dniu najważniejszym priorytetem dla młodych z FMS było zapewnienie maluchom pozytywnych emocji, uśmiechu i świetnej zabawy. I tak też było.
Konkursy i zabawy muzyczne zaproponowane przez Wodzireja nie pozwalały na to, by dzieci choć przez chwilę mogły się nudzić. Dodatkowo po każdym konkursie dzieci otrzymywały nagrody ufundowane przez sponsorów, tj. firmę Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Legnicy, Radną RM Ewę Czeszejko – Sochacką, Posłankę do Parlamentu Europejskiego Lidię Geringer De Oedenberg oraz członków SLD. Dla uczestników zabawy przygotowano również słodki poczęstunek i napoje. Niezapomnianym wrażeniem dla najmłodszych były zapewne wspólne tańce z Mikołajem, jak również wspólne zdjęcia. Na pożegnanie Mikołaj, w którego wcielił się Bartek Gałęza, wraz z organizatorkami zabawy: Łucją Antkiewicz, Izabelą Ciesielską i Sylwią Chmielewską wręczył wszystkim dzieciom przygotowane paczki.

Zabawa Karnawałowa, która jest już organizowana od kilku lat, stała się tradycją. To dobro dzieci, w szczególności tych, które mają w rodzinie trudną sytuację materialną, mobilizuje i zachęca nas do wspólnej pracy i wysiłku.

Podziękowania składamy sponsorom i wszystkim, którzy wspierali naszą akcję.

galeria zdjęć

(-) Sylwia   Chmielewska

©2008 Federacja Młodych Socjaldemokratów w Legnicy