Oficjalna Strona FMS Legnica

O nas

Federacja Młodych Socjaldemokratów jest stowarzyszeniem politycznym związanym z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Federacja posługuje się skrótem FMS. Zrzeszamy młodych ludzi pomiędzy 16 a 30 rokiem życia mających lewicowe poglądy polityczne. Chcących europejskiej, demokratycznej i socjaldemokratycznej Polski. FMS powstała w połowie roku 2003 z połączenia Sojuszu Młodej Lewicy i Stowarzyszenia Młodej Lewicy Demokratycznej.
W chwili obecnej FMS liczy około 10 tysięcy członków w całym kraju. Posiadamy struktury we wszystkich 16 województwach i w większości powiatów na terenie całego kraju.
Stowarzyszenie prowadzi bogatą działalność międzynarodową. Należymy do międzynarodowych socjalistycznych organizacji młodzieżowych IUSY (International Union of Socialist Youth) i ECOSY (The European Community Organisation of Socialist Youth). Dzięki przynależności do tych organizacji mamy okazję uczestniczyć w wielu wyjazdach, konferencjach, seminariach i festiwalach w Europie i na całym świecie. Daje nam to możliwość poznawania nowych ludzi ich krajów i idei jakie wyznają.
Promujemy udział ludzi młodych w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym. Dążymy do upowszechniania wśród młodzieży postaw obywatelskich i proeuropejskich. Opowiadamy się za uczestnictwem Polski w Unii Europejskiej i NATO. FMS wydaje pismo STOP wydawane w kilku tysięcznym nakładzie.
Jeżeli chcesz zmieniać świat i walczyć o:

©2008 Federacja Młodych Socjaldemokratów w Legnicy